Performante Elevi

CONCURSUL JUDEȚEAN ” LIMBA NOASTĂ-I O COMOARĂ ”

VĂTĂȘESCU ALEXANDRU – PREMIUL  AL III- LEA- 9,30 CLASA a IV-a A

IANOȘI MIRUNA PREMIUL  AL III- LEA- 9,24 CLASA a IV-a B

OLIMPIADĂ – LIMBA ENGLEZĂ- FAZA JUDETEANĂ

LOCUL I :- CAUNII PAUL
– GHIȚĂ VLAD
LOCUL AL II LEA:- POPOVICI LUCA
– MAGMNANI MATHIAS
– MUNTEAN DARIUS

COORDONATOR: PROF. BOSCOVICI CARLA

CONCURSUL NATIONAL COMUNICARE SI ORTOGRAFIE

CLASA A VI A

FRANȚ NADIA- 92,5 p
FRANȚ DIANA – 84 p
CADARIU GIORGIANA – 79 P

CLASA A VII A

MIUȚEL IOANA – 88 P
MARKOVSKY CLARA – 79 P
ABĂLARU IANKA – 74 P
MAGNANI PATRIK – 71 P

CLASA A VIII A

COȚE MĂDĂLINA – 89,P
GAJAC BIANCA – 83,5
OBREJA LARISA -83 P
TRIFAN PATRICIA – 81P

COORDONATORI: PROF. LUCA VIOLINA ȘI POPI MIRUNA

 CANGURAŞUL EXPLORATOR

APOSTOL CĂLIN          CLASA PREGATITOARE        A     EXCELENT

HENRY LAURENE      CLASA PREGATITOARE        A     EXCELENT

CSOSZ  KARLA              CLASA PREGATITOARE        A     EXCELENT

ILAŞ  ANTONIA          CLASA PREGATITOARE        A     EXCELENT

MURARIU ELIAS        CLASA PREGATITOARE        A     EXCELENT

VÎRCIU ALEXIA         CLASA PREGATITOARE        A     EXCELENT

PRODANA DAVID                   CLASA  a III-a  A                   EXCELENT

ROTARU RAUL                        CLASA  a III-a A                    EXCELENT

GHEBA PATRIK                       CLASA  a III-a C                      EXCELENT

STOIAN ARTUR                       CLASA  a III-a C                      EXCELENT

FRAŢ DIANA                            CLASA  a III-a C                       EXCELENT

FRANŢ NADIA                         CLASA  a III-a C                       EXCELENT

MOLDOVAN DANIEL            CLASA A IV A                         EXCELENT

 

 CANGURAŞUL MATEMATICA

MURARIU ELIAS   CLASA PREGATITOARE        A     EXCELENT

CSOSZ KARLA CLASA PREGATITOARE        A     EXCELENT

 

LOKODI VILMOS             CLASA PREGATITOARE      EXCELENT

NEAGU IULIA                  CLASA PREGATITOARE      EXCELENT

SIMOMFI YASMINA      CLASA PREGATITOARE      EXCELENT

SIMONFI MELINDA        CLASA PREGATITOARE      EXCELENT

CÂNDEA IOANA             CLASA  I A                                  EXCELENT

OLTEANU HEEL LARA CLASA  I A                                  EXCELENT

BÎRSAN ADELINA          CLASA  I A                                  EXCELENT

ŢIGLER ARIANE               CLASA  I B                                 EXCELENT

COVAŞĂ ALEXANDRU   CLASA  I B                                 EXCELENT

DĂNILĂ  DENIS                 CLASA  I B                                 EXCELENT

DRĂGHIŢĂ  AMALIA     CLASA  I B                                 EXCELENT

ROMAN ALEXANDRU   CLASA  I B                                 EXCELENT

ZEPA CASIAN                   CLASA  I B                                 EXCELENT

IENOVAN DARIA            CLASA  I B                                 EXCELENT

MEZDROIU DENISA        CLASA a II -a A                       EXCELENT

ŞUŞCA DENISA                  CLASA a II -a A                     EXCELENT

DASCĂLU BIANCA           CLASA a II -a A                       EXCELENT

LASCU MAGDA                  CLASA a II -a B                       EXCELENT

VĂRTACI RUXANDRA  CLASA a II -a B                       EXCELENT

MĂRGĂU MAYA             CLASA  a II-a C                        EXCELENT

PĂTRUICĂ BOGDAN      CLASA  a II-a C                        EXCELENT

STREJANŢU CARLA       CLASA  a II-a C                        EXCELENT

ŢILEA DENISA                  CLASA  a II-a C                        EXCELENT

NEGI ANOUK                      CLASA  a III-a  A                 EXCELENT

ROTARU RAUL                  CLASA  a III-a A                    EXCELENT

CAUNII PAUL                     CLASA  a III-a B                     EXCELENT

CADARIU GEORGIANA  CLASA  a III-a B                     EXCELENT

STEPAN GIULIA               CLASA  a III-a B                       EXCELENT

 FRANŢ DIANA         CLASA  a III-a C          EXCELENT

FRANŢ NADIA                   CLASA  a III-a C                       EXCELENT

ALZAYED HANAN           CLASA  a III-a C                      EXCELENT

 

 CANGURAŞUL LIMBA ENGLEZĂ

STOIŞIN MARKO             CLASA A IV A    120 PUNCTE

ABĂLARU IANKA           CLASA A IV A  106 PUNCTE

 

PERFORMER 

CÂNDEA  IOANA                 CLASA  I A      95 PUNCTE

BUŞ ROXANA                      CLASA  I A         95 PUNCTE

COVAŞĂ ALEXANDRU    CLASA  I B          95 PUNCTE

FEKETE MELINDA             CLASA  I B          90 PUNCTE

LUPA ROBERT                     CLASA  I B          90 PUNCTE

ŢIGLER ARIANE                CLASA  I B          85 PUNCTE

DRĂGHIŢĂ AMALIA       CLASA  I B          85 PUNCTE

PĂCURAR ANDREI           CLASA  I B          80 PUNCTE

DĂNILĂ DENIS                   CLASA  I B          80 PUNCTE

TOMA IOANA                      CLASA  I B           80 PUNCTE

SAVI CARLA                        CLASA  I B         80 PUNCTE

STREJANŢU CARLA          CLASA  a II-a C         90 PUNCTE

PĂTRUICĂ BOGDAN          CLASA  a II-a C          85 PUNCTE

ROTARU RAUL                       CLASA  a III-a A        100 PUNCTE

FRANŞ DIANA                         CLASA  a III-a C         100 PUNCTE

GHEBA PATRIK                       CLASA  a III-a C         100 PUNCTE

STOIAN ARTUR                       CLASA  a III-a C         100 PUNCTE

DAVID CARDOŞ                      CLASA A IV-A            PREMIUL I

VIDAC DENISA                         CLASA A IV-A PREMIUL I

PATRIK MAGNANI                 CLASA A IV-A PREMIUL II

IORDACHE SIDONIA              CLASA A IV-A PREMIUL II

MIHNEA JURAVLE                 CLASA A IV-A PREMIUL II

VLAD SLAVU                              CLASA A IV-A PREMIUL II

DIANA POPA                               CLASA A IV-A PREMIUL II

ANDRADA TĂUŞ                        CLASA A IV-A PREMIUL III

COMBEI CRISTIAN                    CLASA A IV-A PREMIUL III

ZAJTI ARIS                                   CLASA A IV-A PREMIUL III

CLACA MADALINA                   CLASA A IV A  PREMIUL  AL III- LEA

MANDACHI LIVIU                     CLASA A IV A  PREMIUL  AL III- LEA

NEDIN RAUL                                CLASA A IV A  PREMIUL  AL III- LEA

SILIMON DENIS                          CLASA A IV A  PREMIUL  AL III- LEA

SMART ENGLEZĂ 

FIRU ANDREI                               CLASA A III A   105 PUNCTE

MARKOVSZKY CARLA             CLASA A IV A   88 PUNCTE

MARKOVSZKY ADALBERT    CLASA A IV A   80 PUNCTE

 SMART LIMBA ROMÂNĂ

POPESCU ADRIAN                   CLASA  IA                    100 PUNCTE

ŢIGLER ARIANE                       CLASA  I B                    85 PUNCTE

GHIŢĂ VLAD                              CLASA  a II-a C          90 PUNCTE

PĂTRUICĂ BOGDAN               CLASA  a II-a C          90 PUNCTE

ŢILEA DENISA                           CLASA  a II-a C          90 PUNCTE

ROTARU RAUL                           CLASA a III -a A       96 PUNCTE

MIRCEA TEODORA                   CLASA  a III-a B       100 PUNCTE

BADEA BOGDAN                         CLASA  a III-a B       100 PUNCTE

POPAZU DENISA                        CL ASA  a III-a B   100 PUNCTE

CADARIU GEORGIANA           CLASA  a III-a B  96 PUNCTE

STEPAN GIULIA                         CLASA  a III-a B    96 PUNCTE

GHEBA PATRIK                           CLASA  a III-a C     100 PUNCTE

MARTIN LUCAS                           CLASA  a III-a C      96 PUNCTE

FRAŢ DIANA                                 CLASA  a III-a C       EXCELENT

FRANŢ NADIA                               CLASA  a III-a C     EXCELEN

VINŢAN GEORGE                          CLASA A IV A   96 PUNCTE

BAN NADIA                                     CLASA A IV A   96 PUNCTE

JURAVLE MIHNEA                      CLASA  a IV-a B 88 PUNCTE

VIDAC DENISA                               CLASA  a IV-a B 80 PUNCTE

MARKOVSZKY  CARLA               CLASA A IV A   84 PUNCTE

MARKOVSZKY ADALBERT        CLASA A IV A   80 PUNCTE

 

SMART MATEMATICA

COVASĂ ALEXANDRU      CLASA  I B                     100 PUNCTE

OROS ROBERTA                     CLASA a II -a A           85 PUNCTE

MĂRGĂU MAYA                    CLASA  a II-a C          85 PUNCTE

POPA ARIS                               CLASA  a II-a C          85 PUNCTE

NEGI ANOUK                           CLASA  a III-a A     100 PUNCTE

CADARIU GEORGIANA      CLASA  a III-a B      96 PUNCTE

BÎRSAN ALEXANDRU         CLASA  a III-a C      100 PUNCTE

MARKOVSZKY CARLA       CLASA  A IV A         80 PUNCTE

VINŢAN GEORGE                  CLASA A IV A          96 PUNCTE

 

SMART CULTURA GENERALĂ

BÎRSAN   ADELINA                   CLASA  I A                 PREMIUL I

POPESCU ADRIAN                    CLASA  I A                 PREMIUL I

COVAŞĂ ALEXANDRU          CLASA  I B                  90 PUNCTE

GHIŢĂ VLAD                               CLASA  a II-a C       95 PUNCTE

PĂTRUICĂ  BOGDAN               CLASA  a II-a C         95 PUNCTE

POPA ARIS                                  CLASA  a II-a C         90 PUNCTE

SECOŢAN DAVID                     CLASA  a II-a C         90 PUNCTE

DRĂGOI FABIUS                      CLASA  a III-a B        100 PUNCTE

COMPER 

ŢILEA DENISA                          CLASA  a II-a C          PREMIUL al II-lea

PĂTRUICĂ BOGDAN              CLASA  a II-a C          PREMIUL al II-lea

PETRUŢA CRISTIAN           CLASA  a II-a C          PREMIUL al III-lea

POPA ARIS                               CLASA  a II-a C          PREMIUL al III-lea

STREJANŢU CARLA            CLASA  a III-a C          PREMIUL al II-lea

BADRAGAN GIULIA              CLASA A IV A         PREMIUL  AL III- LEA

VINŢAN GEORGE                     CLASA A IV A         96 PUNCTE

ABĂLARU IANKA                    CLASA A IV A        106 PUNCTE

JURAVLE MIHNEA                 CLASA  a IV-a B      90 PUNCTE

POPA DIANA                              CLASA  a IV-a B       90 PUNCTE

VIDAC DENISA                         CLASA  a IV-a B       90 PUNCTE

POLEŞAN RAUL                      CLASA  a IV-a B 85 PUNCTE

SLAVU VLAD                           CLASA  a IV-a B 85 PUNCTE

TĂUŞ ANDRADA                     CLASA  a IV-a B 85 PUNCTE

 

ÎMPREUNĂ SĂRBĂTORIM ROMÂNIA

POPA ADINA                         CLASA  a IV-a B PREMIUL I

ALBU DIANA                        CLASA  a IV-a B PREMIUL I

TĂUŞ ANDRADA                 CLASA  a IV-a B PREMIUL I

CLACA MADALINA            CLASA A IV A  PREMIUL  I

BRICIU RAFILA                  CLASA A IV A  PREMIUL  AL II- LEA

VERGEL  ANTONIA           CLASA A IV A  PREMIUL  AL III-LEA

MANDACHI LIVIU            CLASA A IV A  PREMIUL  AL III-LEA

CONCURS DE DESEN 2014 

KUGLIS  ALBERT                   CLASA A III A  PREMIUL II

LENGYEL  ANTONELLA      CLASA A III A  MENŢIUNE

LUCA GIULIA CLASA a III- a C    MENTIUNE

CONCURSUL DE POVESTIRE

KUGLIS  ALBERT                    CLASA A III A  PREMIUL II

 

OLIMPIADA NAŢIONALĂ A SPORTULUI ŞCOLAR 2014

GEAPANA GEORGIANA        CLASA A VI A       PREMIUL I

STOICA ARMANDO                 CLASA A VIII A    PREMIUL I

Concursul national ~MĂRŢIŞOR 2014~

BODROGHI EDINA                CLASA A V  A         PREMIUL I

BAN ANGELA                          CLASA A V A         PREMIUL AL-II-LEA

COTE M[D[LINA                     CLASA A V A         PREMIUL   AL III-LEA

 

Concursul judeţean de interpretare a cântecelor populare maghiare 2013

LENGYEL MIKLOS                      CLADA A III A  M    LOCUL III

 

Concursul naţional “Cangurul”- matematica    2013

COŢE MĂDALINA                       CLASA a IV a A        90 puncte

NEGRESCU ALEXANDRU          CLASA a IV a A        00 puncte

Concursul naţional “Cangurul”- limba engleză    2013

ABĂLARU IANKA              CLASA a III a    117,5 PUNCTE

SAVI BIANCA                      CLASA a IIIa      147,5 PUNCTE

POPOVICIU ANDREI        CLASA a IVa        130 PUNCTE

MIOC ANA PATRICIA      CLASA a IV a        123,75 PUNCTE

OROS ANDREEA                  CLASA  aIVa       119,75 PUNCTE

OBREJA ANDREEA             CLASA a IV  a        111,5  PUNCTE

STANCU DANIEL                 CLASA  aIVa        107  PUNCTE

TRIFAN PATRICIA              CLASA a IVa        105  PUNCTE

PUSCAU DAVID                     CLASA  a VIIa        109,25  PUNCTE

PIEROBERTO MACCIONI   CLASA   a VIIa       106 PUNCTE

CIORAN PAULA                     CLASA  a VIII a     154 PUNCTE

Concursul naţional “Cangurul”- matematica       2013

SECOŞAN   DAVID                     CLASA   I      EXCELENT

BALACI ANDREI                        CLASA   I      EXCELENT

CADARIU GEORGIANA           CLASA  a  II a    EXCELENT

NEGI ANOUK                                 CLASA   a II a    EXCELENT

GEBA PATRIC                                 CLASA  a  II a    EXCELENT

CONSTANTIN AMIRA                  CLASA  a II a    EXCELENT

DRAGOIU FABIUS                         CLASA    a II a    EXCELENT

CAUNII PAUL                                   CLASA   a II a     EXCELENT

PUTNIC RARES                                 CLASA  a  II a    EXCELENT

POP RAUL                                             CLASA  a  II a    EXCELENT

SERBAN RARES                                   CLASA   a II a    EXCELENT

Concursul judeţean  ”Limba noastră-i o comoară” ediţia 2013

COŢE    MĂDĂLINA  clasa a IV a A,     96,9 puncte

 SCUMPIA IASMINA      clasa a IVa B,     84 puncte

SIMULARE EVALUARE NATIONALA MATEMATICA

CIORAN PAULA -NOTA 10

SIMULARE EVALUARE NATIONALA LIMBA ROMANA

MIUTEL ANDREEEA –  NOTA 9,60

BOSTAN ANDREEA  - NOTA 9,60

CUPA MARTISORULUI – LUPTE GRECO ROMANE

LOCUL I   CATEGORIA 69 KG

KNEVER   RAUL  clasa a VII a A

LOCUL  I  CATEGORIA 60 KG

GANEA DENIS  clasa a VI a B

LOCUL  II  CATEGORIA 32 KG

ROBU IONUT   clasa a VI a B

LOCUL  II  CATEGORIA 58 KG

BISOC  RAUL  clasa a VII a B

 

 

FESTIVALUL ŞCOLAR JUDETEAN : COLINDE ŞI DATINI DE CRĂCIUN

EDIŢIA A XIII A DECEMBRIE 2012

MENTIUNE

 

CUPA ” LUGOJULUI ”  LUPTE  GRECO ROMANE

LOCUL I CATEGORIA 58 KG   :  STOIAN CĂTĂLIN CLASA A VIII A